Plemeno: Polský ušlechtilý polokrevník

Datum narození: 8. 5.2010

Barva: Hdb.Str.

Míry: 170 cm, 162, 192, 22.0, –

Obrazek6

Hřebec je uchovněnný v plemenné knize CS na Slovensku a ZSSE v Německu,  registrovaného v ČR pod číslem 2250. Hřebec má udělané výkonnostní zkoušky z drezury s ohodnocením 8,03 bodů. Celkové hodnocení koně komisaři na licencích bylo 8,215 bodů. Lupo umí chodit v zápřeži, nekope, nekouše, ošetřován dětmi. Velice klidný jak v terénu tak na jízdárně – skvělý charakter předává i na svá hříbata. Lupo je všestranný charakterní kůň.  V roce 2016 vyhrál MČR spřežení v Heřmanově Městci. Vysportován má stupeň ST v zápřeži.

Může připouštět klisny všech plemen.  Připouštění je možné pouze přirozeně

Připouštěcí poplatek je 6000 Kč, platí se celý před prvním připuštěním,  v případě zmetání či potratu je další připuštění zdarma.

U klisen požadujeme:

  • infekční metritida klisen
  • AIE ( infekční anemie koní)
  • platné očkování proti chřipce

O plemeni:
Velkopolský kůň patří mezi nejcennější polská plemena a jeho chov je soustředěn převážně ve státním hřebčínu Liski. Končetiny jsou statné a pevné, což je ideální předpoklad pro parkurové ježdění. Nejčastěji se setkáme s bělouši, hnědáky, ryzáky či vraníky. Strakatá barva je vzácná. Obrovským kladem velkopolského koně je jeho povaha. Jedná se o klidné, učenlivé a inteligentní koně, kteří jsou zároveň vytrvalí a snadno ovladatelní. Další velké plus tohoto teplokrevného plemene je přirozený talent pro většinu jezdeckých disciplín, k čemuž nahrává také fakt, že tito koně mají velice prostorný cval, což u teplokrevníků nebývá zcela obvyklé.