Plemeno: Irský cob

Datum narození: 10.8.2015

Hřebec je zapsán v české i holandské plemenné knize. Velmi klidné a vyrovnané povahy. Využíván v zápřeži i pod sedlem. KVH 135 cm. 

Připouštění je možné pouze přirozeně

Připouštěcí poplatek je 6000 Kč, platí se celý před prvním připuštěním,  v případě zmetání či potratu je další připuštění zdarma.

U klisen požadujeme:

  • infekční metritida klisen
  • AIE ( infekční anemie koní)
  • platné očkování proti chřipce

O plemeni:
Irský cob, hovorově irský tinker je velmi atraktivní kůň, výrazný především svým strakatým zbarvením, hustou hřívou, ohonem a rousy. Kohoutková výška je 135 až 158 centimetrů, stavba těla působí harmonicky a vyrovnaně. IC se vyznačuje klidnou, vyrovnanou dobromyslnou a rozvážnou povahou. Je přátelský k lidem i jiným zvířatům. Umí však být také paličatý, ale určitě ne zákeřný a zlý. Právě díky své vyrovnané povaze a stavbě těla je toto plemeno všestranně využitelné jak do zápřahu tak pod sedlo a vhodné je také na hipoterapii, pro začátečníky i malé děti. Je to výborný kůň do terénu nenáročný na pastvu a dobře snášející zimu. Toto plemeno se také vyznačuje neobvyklou nákloností k vodnímu prostředí, louží počínaje a mořem konče, miluje společnost stádových druhů.